Kjøp brukt Fôring (1 501)
Sorter resultater
- Laveste pris Høyeste pris
- Nyeste annonser Eldste annonser
- Korteste avstand Største avstand
- Nyeste produksjonsår Eldste produksjonsår
- Siste oppdatering Eldste oppdatering
- Produsenter fra A til Å Produsent fra Z til A
- Relevans
- Laveste pris
- pris
- Høyeste pris
- pris
- Nyeste annonser
- Innstillingsdato
- Eldste annonser
- Innstillingsdato
- Korteste avstand
- avstand
- Største avstand
- avstand
- Nyeste produksjonsår
- produksjonsår
- Eldste produksjonsår
- produksjonsår
- Siste oppdatering
- oppdatering
- Eldste oppdatering
- oppdatering
- Produsenter fra A til Å
- produsent
- Produsent fra Z til A
- produsent
- Betegnelse fra A til Å
- Betegnelse
- Betegnelse fra Z til A
- Betegnelse
- Modell fra A til Å
- Modell
- Modell fra Z til A
- Modell
- Laveste referanse
- referanse
- Høyeste referanse
- referanse
- Korteste driftstid
- Driftstid
- Lengste driftstid
- Driftstid
- relevans
- relevans
Annonse
Waiblingen
1 298 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERCONDOR VC plus
Ring
Tilstand: ny, Byggeår: 2025, CONDOR VC plus
En ny dimensjon innen konvensjonelle presisjonsdreiebenker.
En høykvalitets, kraftig og energieffektiv presisjonsdreiebenk for høyt produktivt bruk i produksjon og verktøybygging, samt til opplæring og videreutdanning.
Høykvalitets, energieffektiv, presis og universelt anvendelig i produksjon, utdanning og opplæring. Maskinen overbeviser med:
fremtidsrettet teknologi
høyeste presisjon
lang levetid
brukervennlig ergonomi
minimalt plassbehov
og omfattende tilbehør.
Den konsekvente og innovative videreutviklingen av den velprøvde Condor-serien er en økonomisk og intelligent løsning for dine daglige bruksområder.
Tekniske data:
ARBEIDSOMRÅDE
Spisshøyde 180 mm
Svingdiameter over seng 360 mm
Svingdiameter over tverrsleide 190 mm
Spissavstand 800 mm
DREIESPINDLE
Spindelhode DIN 55027/DIN ISO 702-3 Størrelse 6
Spindelboring 57 mm
Spindeldiameter i fremre lager 90 mm
HOVEDDRIFT
Drivkraft 60 %/100 % ED – / 10,5 kW
Turtallsområde 25 – 4 000 o/min
Antall turtall trinnløst
MATEOMRÅDE
Antall trinnløst
Langsgående 0,01 – 6 mm/omdr.
Plan 0,003 – 2 mm/omdr.
GJENGESKJÆREOMRÅDE
Metriske gjenger 0,1 – 20 mm
BAKKSENTER
Pinoldiameter 50 mm
Pinolslag 110 mm
Innvendig konus DIN 228 MK 3
OPPTAKSNØYAKTIGHET DIN 8605
Utstyrt med WEILER skjermdisplay WTS 15 VC plus
- Stor, oversiktlig 15" berøringsskjerm,
dreibar og svingbar, oppløsning 1366 x 768
- Bytte av brukergrensesnitt via sveipebevegelser
- Driftsfunksjoner kan kalles opp via app-manager
- Betjeningsfelt kan konfigureres, plasseres og skaleres fritt
- Tegninger / skisser import av PDF-filer via USB, individuelt zoombar
- Videoassistert maskinvedlikehold
- Kontekstbasert hjelpsmeny
(i stedet for skjermdisplay WEILER VC plus)
Fedpfxsqwipns Ai Nsph
Maskinen står utstilt hos oss i 71334 Waiblingen-Beinstein og er umiddelbart tilgjengelig. Ta kontakt med oss angående utstyr og konfigurasjon.
Annonse
Waiblingen
1 298 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERPraktikant GSD
Ring
Tilstand: ny, Byggeår: 2025, Praktikant GSD
En av de mest solgte og populære konvensjonelle presisjonsdreiebenkene.
Overbeviser med:
Fjdpfx Aiowhzcpe Noph
avansert teknologi
høyeste presisjon
lang levetid
ergonomi dokumentert i praksis
minimalt plassbehov
og omfattende tilbehør.
I flere tiår bevist i produksjon av enkeltstykker og små serier, i håndverk og industri, opplæring og etterutdanning, verktøy- og jiggkonstruksjon.
Senteravstand: 650 mm
Senterhøyde: 160 mm
Automatisk utkobling av håndhjul
Deksel for lede- og trekkspindel
Bremse for hovedspindel
Verktøymakerpresisjon iht. DIN 8605
Polomkoblingsbar bremsmotor
Hovedspindel girkasse
16 faste turtallstrinn
Numerisk posisjonsvisning (opsjon)
LED maskinlampe
TEKNISKE DATA:
ARBEIDSOMRÅDE
Senterhøyde: 160 mm
Svingdiameter over vange: 320 mm
Svingdiameter over tverrsleide: 190 mm
Senteravstand: 650 mm
DREIESPINDEL
Spindelhode DIN 55027/DIN ISO 702-3: Størrelse 5
Spindelboring: 43 mm
Spindeldiameter i fremre lager: 70 mm
HOVEDDRIFT
Drivkraft 60 %/100 % ED: 2,6 / 3,1 kW
Turtallsområde: 48 – 2 500 o/min
Antall turtallstrinn: 16
MATEOMRÅDE
Antall: 24
Lengde: 0,02 – 0,63 mm/o
Plan: 0,006 – 0,2 mm/o
GJENGESKJÆREOMRÅDE
Metriske gjenger: 0,25 – 8* mm
BAKHODESLIDE
Pinoldiameter: 40 mm
Pinolslag: 85 mm
Morsekon DIN 228: MK 3
MÅLENØYAKTIGHET: DIN 8605
* Tommegjenger og metriske gjengehøyder 0,45; 0,75; 4,5 og 5,5 er kun mulig med ekstra skiftehjul.
Maskinen står i vårt showroom i 71334 Waiblingen-Beinstein og er umiddelbart tilgjengelig. Ta kontakt med oss for informasjon om utstyr.
Annonse
Waiblingen
1 298 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERCONDOR AC
Ring
Tilstand: brukt, Byggeår: 2000, brukt CONDOR AC delvis overhalt
Spisshøyde: 165 mm
Spissavstand: 750 mm
Spindelboring: 40 mm
Spindelhastigheter: 22–2.800 o/min trinnløst
- Hurtigskifte stålholder str. B
Fsdpfx Asx E Um Noi Neph
- Digitalt målesystem WEILER DZ-V
- Hulspindelanslag
- Fast bakdokke
- 7 stk. Multifix-holdere
- Flat sprutvegg
- Elektrisk sikret chuckvern
- Byttehjul og diverse spennbakker
Maskinen er delvis overhalt:
- Vogn: Føringsbanene er nylakkert og håndskrapet, kileskinner og undergrep justert
- Plansleide målt og justert på vognen. Plansleide svalehalsføring er nyinnskrapet, kileskinner tilpasset og innskrapet
- Oversupport nyinnskrapet og kileskinne tilpasset
- Alle målestaver overhalt og kabler fornyet
Maskinen står hos oss i 71334 Waiblingen-Beinstein i vårt utstillingsrom og er umiddelbart tilgjengelig. For nærmere informasjon om utstyret, vennligst ta kontakt med oss.

Få informasjon nå
+44 20 806 810 84
+44 20 806 810 84
Legg inn annonse nå
*per annonse/måned
Annonse
Waiblingen
1 298 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERPraktikant
Ring
Tilstand: brukt, maskin-/kjøretøynummer: 1717, Brukt lede- og trekkspindeldreiebenk WEILER PRAKTIKANT
Senterhøyde: 140 mm
Senteravstand: 500 mm
Spindeldiameter: 36 mm
Spindelhastigheter fra 42 til 2.000 o/min
Fpsdsuqb Emspfx Ai Nsh
Med RSF 3-akse digitalt målesystem, 1 stk. trebakke chuck Ø160 mm
Chuckbeskyttelse med elektrisk lås
Utstyrt med Multifix verktøyholderhode str. A med 3 innlegg
Håndspennhylsesystem med 15 spennhylser
Maskinen står hos oss i 71334 Waiblingen-Beinstein og er umiddelbart tilgjengelig. En besiktigelse kan avtales etter nærmere avtale.
Annonse
Sankt Egidien
1 107 km
Førings-/spenningsspindelbenk
OptimumOPTIturn TH 4620D
Ring
Tilstand: ny, Byggeår: 2025, For dagsaktuelle priser og leveringstider, vennligst ta kontakt.
Fodpfxoq Ukbpj Ai Njph
Mål og vekt:
Lengde (produkt): ca. 3265 mm
Bredde/dybde (produkt): ca. 1065 mm
Høyde (produkt): ca. 1550 mm
Vekt (netto): ca. 1965 kg
Arbeidsområde:
Sentrumshøyde: 230 mm
Avstand mellom sentre: 2060 mm
Svingdiameter over seng: 460 mm
Svingdiameter i brubane: 690 mm
Svingdiameter over tverrsleide: 270 mm
Dreielengde i brubane: 240 mm
Sengbredde: 300 mm
Turtallsområde:
Antall turtallsområder: 12
Turtallsområde: 25 – 2000 o/min
Elektriske data:
Drivmotor effekt: 5,5 kW
Tilkoblingsspenning: 400 V
Netfrekvens: 50 Hz
Kjøle-/smøresystem
Kjølevæskepumpe effekt: 125 W
Spindel:
Spindelopptak: Camlock DIN ISO 702-2 Nr. 6
Spindelboring/stanggjennomgang diameter: 58 mm
Verktøyholder opptakshøyde maks.: 25 mm
Spindelkonus: MK 6
Bakdokk:
Bakdokkopptak: MK 4
Bakdokk pinneforskyvning: 130 mm
Bakdokk pinnediameter: 60 mm
Gjenger:
Metrisk stigning: 0,1 – 14 mm/omdr.
Antall metriske stigninger: 41
Tommer stigning: 112 – 2TPI
Antall tommerstigninger: 41
Diametral Pitch: 4 – 112 DPI
Antall Diametral Pitch: 50
Modulgjenger: 0,1 – 7 mm/omdr.
Antall modulgjenger: 34
Bevegelsesområde:
Bevegelse overdel: 125 mm
Bevegelse tverrsleide: 285 mm
Bevegelse langsgående sleide: 1805 mm
Matesystem:
Langsmating: 0,031 – 1,7 mm/omdr., 42 trinn
Tverrmating: 0,014 – 0,784 mm/omdr., 42 trinn
Elektrisk tilkobling:
Total tilkobledeffekt: 5,8 kW
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 256 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WeilerPrimus
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Funksjonalitet: fullt funksjonell, Weiler Primus LZ/G Lead and Feed Screw Lathe in Special Light Grey Paintwork!!!
Technical Data:
>> Year of manufacture: approx. 1990 Machine No. 3150
>> Center height: 120 mm
>> Distance between centers: 430 mm
>> Speeds: 60 - 3000 rpm in 18 gear steps
>> Spindle bore: 23 mm
>> Short taper spindle nose DIN 4
>> Tailstock taper: MK 2
>> Feeds: 0.03 to 0.15 mm/rev
>> Possible threads: Metric, Inch, Module, and Diametral Pitch
>> Metric thread pitches: 0.25 to 2.5 mm
>> Switchable spindle brake
>> Weight: approx. 360 kg
>> Length: 1.2 m, Height: 1.3 m, Depth: 0.65 m
Accessories and Equipment:
>> 1 piece 125 mm three-jaw chuck, NEW, with 2 sets of jaws
>> Multifix size A with 2 tool holders
>> Collet chuck, new, with collets from 3 to 26 mm in 1 mm increments, new
Fpedevivmyepfx Ai Njh
About the machine:
A Weiler Primus lead and feed screw lathe is being offered in very good condition. The machine is, of course, fully functional. All slides move smoothly and evenly. The bed guides are in very good condition. The Primus was in use at a training center. This newer generation of Weiler lathes is very user-friendly and enables the production of surfaces similar to grinding. Take the opportunity to inspect this machine under power on site and see its condition for yourself.
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 256 km
Førings-/spenningsspindelbenk
LorchB 30 LZS
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Funksjonalitet: fullt funksjonell, Presisjons førings- og trekkspindel dreiebenk
Modell B30 LZS med tilbehørsskap og 3-akset Fagor digitalt display, fra universitet
Tekniske data:
>> Spisshøyde: 120 mm
>> Spisslengde: 560 mm
>> Spindelboring: 30 mm
>> Maks. svingdiameter: 250 mm
>> Lengde- og planmatinger
>> Gjenger: metrisk, modul, tommer
>> Trinnløs hastighetsregulering fra 30–3000 o/min
Tilbehør:
3-akset Fagor digitalt display
Verktøyskap med:
Fedpfexyh Ndex Ai Njph
>> Trespenn-bakkechuck
>> Firebakkechuck
>> Stålhodet
>> Borechuck, senterspiss
>> Spennhylseanordning med spennhylser
>> Fast og medløpende bakdokkestøtte
>> Maskinføtter
>> Og mye mer
Om maskinen:
Til salgs er en Lorch presisjons førings- og trekkspindel dreiebenk i svært god stand. Maskinen er selvsagt fullt funksjonell. Slidene går lett og jevnt. Selv ved høye hastigheter går Lorch stille og rolig. Utrustet med 3-akset Fagor digitalt display og mye ekstra tilbehør. Maskinen har stått på et universitet. Benytt anledningen til å inspisere maskinen under strøm på stedet og overbevis deg om den gode tilstanden.
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 256 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WeilerCondor B CE Konform
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Byggeår: 1997, Funksjonalitet: fullt funksjonell, Weiler spissdreiemaskin modell Condor B førings- og trekkspindel dreiebenk med 3-aksers digitalt målesystem fra K&C, NY, CE-godkjent!!
Tekniske data:
>> Maskinnr. 2442, produksjonsår 1997
>> Spisshøyde: 165 mm
>> Spissavstand: 750 mm
>> Spindelhastigheter: fra 22 til 2800 o/min
>> Spindelgjennomgang: 40 mm
>> Kortkonisk spindelhode DIN 55027 størrelse 5 med bajonettlås
>> Pinol MK 3
>> Mating: fra 0,015 til 0,46 mm/omdr.
>> Mulige gjengertyper: metrisk, tommer, modul, diametral pitch
>> Metriske gjengestigninger: fra 0,18 til 28 mm
>> Vekt: ca. 1100 kg
>> Spindelbrems tilkoblingsbar
>> Lengde: 1,83 m, høyde: 1,29 m, dybde: 0,88 m
Tilbehør og utstyr:
>> 3-aksers digitalt målesystem fra K&C, nytt, 12 måneders fabrikkgaranti med bruksanvisning
Funksjoner: Bytte mellom mm/tomme, valg av koordinatsystem ABS/INC, verdihalvering, referansemarkering, verktøyprogrammering for 200 stk, konusberegning, radius/diameter, hurtignullstilling, endring av telle-retning
>> 1 stk. trebakkechuck NY 160 mm, 2 sett bakker
>> 1 stk. firebakkechuck 200 mm, 1 sett bakker
>> Spennhylseapparat NYTT og spennhylser NYE fra 3 til 25 mm i 1 mm trinn
>> Mulifix størrelse B med 2 stk. stålholdere
>> Sengeanslag
>> Elektronisk spindelvern
>> Bakvegg
>> Maskinføtter
For sikkerhet: elektronisk spindelvern, 2 stk. nødstopp, skiftehjulskap med endebryter, spindelbrems
Om maskinen:
Tilbudet gjelder en Weiler Condor i svært god stand. Maskinen er selvfølgelig fullt funksjonell. En meget robust og kraftig maskin. Det nye 3-aksers digitale målesystemet fra K&C gjør arbeidet enda enklere og mer presist. Maskinen er elektrisk og mekanisk kontrollert hos oss. Full oljeskift er utført. Denne nyere generasjonen Weiler-dreiebenker er svært brukervennlige. Benytt muligheten til å se og prøve maskinen under strøm hos oss.
Fpedoxcuazepfx Ai Neh
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 256 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WeilerCondor B
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Byggeår: 1991, Funksjonalitet: fullt funksjonell, Weiler presisjonsdreiebenk modell Condor B, førings- og trekkspindeldreiebenk med 3-akse digitalt målesystem fra K&C, NY fra opplæringsverksted!
Tekniske data:
>> Maskinnr.: 91-1814, produksjonsår 1991
>> Senterhøyde: 165 mm
>> Senteravstand: 750 mm
>> Spindelhastighet: fra 22 til 2800 o/min
>> Spindelboring: 40 mm
>> Kort konisk spindelhode DIN 55027 størrelse 5 med bajonettlås
>> Pinoldokk MK 3
>> Matinger fra 0,015 til 0,46 mm/omdr.
>> Mulige gjenger: metrisk, tomme, modul og diametral-pitch
>> Metrisk gjengestigning fra 0,18 til 28 mm
>> Vekt ca. 1100 kg
>> Tilkoblingsbar spindelbrems
>> Lengde 1,83 m, høyde 1,29 m, dybde 0,88 m
Tilbehør og utstyr:
Fpsdpfxow Nw Dqo Ai Noh
>> 3-akse digitalt målesystem fra K&C (nytt), 12 måneders fabrikkgaranti med bruksanvisning
Funksjoner: veksling mellom mm/tomme, koordinatvalg ABS/INC, halvering av visningsverdi, referansemerke, verktøyprogrammering for 200 posisjoner, konusberegning, radius/diameter, hurtignulling, bytte av telle-retning
>> 1 stk. trebakkechuck NY, 160 mm, 2 sett bakker
>> 1 stk. firbakkechuck 160 mm, 1 sett bakker
>> Spennhylsesystem NYTT og spennhylser NYE fra 2 til 24 mm (1 mm intervaller)
>> Multifix størrelse B med 2 stk. verktøyholdere
>> Lengdestopper for seng
>> Elektronisk spindelbeskyttelse
>> Bakvegg
>> Fast brille
>> Maskinføtter
For sikkerhet: elektronisk spindelbeskyttelse, 2 stk. nødstopp, utvekslingsgirboks med endestoppbryter, spindelbrems
Om maskinen:
Til salgs er en Weiler Condor i svært god stand. Maskinen er naturligvis fullt funksjonell. En svært robust og kraftig maskin. Det nye 3-akse digitale målesystemet fra K&C gjør arbeidet enda enklere og mer presist. Maskinen er elektrisk og mekanisk kontrollert hos oss. Komplett oljeskift er utført. Denne nyere generasjonen av Weiler dreiebenker er svært brukervennlig. Ta gjerne turen for å se og prøve maskinen i drift hos oss.
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 256 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WeilerPrimus
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Funksjonalitet: fullt funksjonell, Weiler Primus lead and feed screw lathe from training workshop!!!
Technical Data:
>> Year of manufacture: approx. 1985
>> Centre height: 120 mm
>> Distance between centers: 430 mm
>> Spindle speed: 60 - 3000 rpm in 18 gearbox steps
>> Spindle bore: 23 mm
>> Short taper spindle nose KK4 DIN 55027
>> Tailstock: MT 2
>> Feeds from 0.03 to 0.15 mm/rev
>> Possible threads: metric, imperial, module, and diametral pitch
>> Metric thread pitches from 0.25 to 2.5 mm
>> Weight: approx. 360 kg
>> Length: 1.2 m, Height: 1.3 m, Depth: 0.65 m
Accessories and Equipment:
Fodpfsu Aftgsx Ai Noph
>> 1 piece 160mm three-jaw chuck with 1 set of jaws
>> 1 new 125mm three-jaw chuck with 2 sets of jaws
>> Collet chuck system with collets from 1 mm to 20 mm in 1 mm increments
>> Multifix size A with 3 tool holders
>> Stop
>> Change gears
About the machine:
For sale is a Weiler Primus lead and feed screw lathe in very good condition. The machine is, of course, fully functional. All slides move very smoothly and evenly. Even at high speeds, the Weiler runs quietly. The Primus was used in a training workshop. This newer generation of Weiler lathes is very operator-friendly and allows for surface finishes comparable to grinding. Take the opportunity to inspect this machine under power on site and verify its condition yourself.
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 256 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WeilerPrimus
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Funksjonalitet: fullt funksjonell, Weiler Primus lead and feed screw lathe from training workshop!!!
Technical Data:
>> Year of manufacture: approx. 1985, Machine No. 1191
Fpedpfxevtp Eds Ai Neh
>> Centre height: 120 mm
>> Centre distance: 430 mm
>> Spindle speed: 60 - 3000 rpm, 18 gear steps
>> Spindle bore: 23 mm
>> Short taper spindle nose KK4 DIN 55027
>> Tailstock: Morse taper 2
>> Feeds from 0.03 to 0.15 mm/rev
>> Thread cutting: Metric, Imperial, Module and Diametral Pitch
>> Metric thread pitches from 0.25 to 2.5 mm
>> Weight: approx. 360 kg
>> Length: 1.2 m, Height: 1.3 m, Depth: 0.65 m
Accessories and Equipment:
>> 1 piece 125 mm three-jaw chuck with 2 sets of jaws
>> Collet chuck with 18 collets
>> Multifix quick-change tool post size A with 3 tool holders
>> Stop
>> Electric spindle guard
About the Machine:
Offered here is a Weiler Primus lead and feed screw lathe in very good condition. The machine is, of course, fully functional. The slides run very smoothly and evenly. Even at high spindle speeds, the Weiler runs quietly. The Primus was used in a training workshop. This newer generation of Weiler lathes is very user-friendly, and it is possible to produce ground-like surface finishes. Take the opportunity to inspect this machine under power on site and convince yourself of its condition.
Annonse
Estavayer
1 520 km
Druehopper, for fôring av fiken
Ring
Tilstand: god (brukt), - Kapasitet: opptil maks. 30 tonn/t
- Motor: 400V, 50Hz
- Uten elektrisk utstyr
Mål:
- Lengde: ca. 2000 mm + utløpssnegle
- Bredde: ca. 1700 mm
Fpodpfx Ajmn I Nqsi Neh
- Høyde: ca. 1700 mm
Annonse
Oberweis
1 433 km
Førings-/spenningsspindelbenk
MCMTC 260-105-1500 Premium
Ring
Tilstand: ny, Byggeår: 2024, Kampanjepris € 45.000,- (i stedet for € 52.500,-) ekskl. mva.
Umiddelbart tilgjengelig!
Inkludert premium-utstyr:
- Heidenhain ND5023 3-akse posisjonsindikator
- 5-posisjons lengdeanlegg for vogn
- SRW-Amestra Multifix C hurtigveksler med 4 blokker
- LED-arbeidsbelysning
- Sett med nivelleringsputer fra Spinelli
Standardutstyr:
- Dobbel mekanisk clutch
- Elektromagnetisk brems
Fjdpfxspq R Rds Ai Noph
- Hurtiggående innstillinger
- Luftanordning på bakdokk for enklere forflytning langs sengen
- Bed, ben, spindelhode, bakdokk og slede i støpejern
- Befestelseskinner induktivt herdet og slipt
- Spindelhode med induktivt herdede og slipte tannhjul
- Spindel montert på høypresisjonslager
- Friksjonsfri bevegelse av slede
- Elektrisk anlegg i lufttett skap med komponenter fra Siemens og/eller Schneider
- Reduksjonshylse for spindel
- 2 dødpunkt
- Chuck-beskyttelse med mikrobryter, revolver-pleksiglassbeskyttelse, heldekkende bakre beskyttelse, beskyttelse av førings- og matingstenger, nødstoppknapp
- Sponbeholder på hjul
- Kjølesystem med elektrisk pumpe
- Sentral smøring av føringsbaner med automatisk pumpe
- Følgende og fast støtte
- Serviceverktøy og fastnøkler, testsertifikat, elektrisk skjema, drifts- og vedlikeholdsbok
- Maskinen produsert i henhold til EU-standarder
Tilleggsutstyr:
- 3- / 4-bakkers chuck tilgjengelig
Tekniske data:
- Senterhøyde: 260 mm
- Maks. svingdiameter over seng: 520 mm
- Maks. svingdiameter over slede: 300 mm
- Maks. svingdiameter uten bro: 690 mm
- Senteravstand: 1500 mm
- Sengbredde: 400 mm
- Spindelboring: 105 mm
- Spindelnesediameter: 11'' Camlock
- Spindelhastighetstrinn: 12
- Spindelhastighet: 16 - 1200 o/min
- Hovedmotoreffekt (S1 - 100%): 7,5 kW (valgfritt 9,2 kW)
- Lenge-mating: (93) 0,028 - 6,43 / (65) 0.063 - 2,52 mm/o
- Tverrmating: (93) 0,012 - 2,73 / (65) 0,027 - 1,07 mm/o
- Metrisk gjenge: (54) 0,5 - 224 / (22) 1 - 14 mm
- Whitworth: (54) 1/8 - 72 / (25) 2 - 28 tpi
- Modulgjenger: (54) 0,5 - 112 / (18) 0,5 - 7 mm
- Diametral deling: (54) 1/4 - 64 / (24) 4 - 56 dp
- Tverrsledes bevegelse: 340 mm
- Oversledes bevegelse: 150 mm
- Bakdokks pinoldiameter: 85 mm
- Bakdokks pinolslag: 200 mm
- Bakdokks pinolkobling: MK5
- Totalvekt: 3200 kg
Annonse
Sennfeld
1 167 km
Førings-/spenningsspindelbenk
ELMAG1000/180 N
Ring
Tilstand: som ny (utstillingsmaskin), Byggeår: 2025, Funksjonalitet: fullt funksjonell, maskin-/kjøretøynummer: 2025-09/2404095, dreiediameter over tverrsleiden: 224 mm, spindelboring: 51 mm, senterhøyde: 180 mm, quill diameter: 32 mm, spindelens vandringsavstand: 100 mm, total lengde: 1 680 mm, total høyde: 1 400 mm, TEKNISKE DATA:
Senteravstand: 1000 mm
Senterhøyde: 180 mm
Dreiemaksimum over vange: 360 mm
Dreiemaksimum over tverrsleide: 224 mm
Dreiemaksimum uten bro: 502 mm
Broens lengde: 235 mm
Tverrsleideslag: 170 mm
Oversleideslag: 95 mm
Maks. dreistålseksjon: 16x16 mm
Spennfeste for dreiechuck: D1 - 4
Spindelopptak (dreienspindel): MK 6 mm
Spindelboring: 51 mm
Turtall: 70 - 2000 o/min
Turtallstrinn: 8
Langsmatinger: (32) 0,052 - 0,392 mm/o
Tverrmatinger: (32) 0,014 - 0,380 mm/o
Gjengeområde metrisk: (26) 0,4 - 7 mm
Metriske modulgjenger: (26) 0,4 - 7 mm
Tommergjenger, gjenger G: (34) 4 - 56 G/''
Tommer modulgjenger, gjenger G: (34) 4 - 56 G/''
Stigningen på hovedspindel: 4 mm
Hovedspindeldiameter: 32 mm
Pinolopptak: MK 3
Pinoldiameter: 32 mm
Pinolvandring: 100 mm
Motoreffekt: 1500 W
Kjølevannspumpe: 40 W
Nettforbindelse: 400/50 V/Hz
Total lengde: 1680 mm
Total høyde: 1400 mm
Vekt: 520 kg
Standard utstyr:
- RÖHM trebakke chuck Ø 200 mm
- Firkantet planskivechuck Ø 200 mm
- Oppspenningsplate Ø 320 mm
- 2 faste senterspisser
- Medløpende senter MK 3
- Medløpslunette
Fpedpfxjxykafj Ai Nsh
- Støttelunette
- Hurtigskifte verktøyholder-sett ME
- Gjengeklokke og vekseltannhjulssett
- Halogen maskinlampe
- Nødstoppsbryter / spenningsløs utløser
- Chuckbeskyttelse med sikkerhetsbryter
- Underramme / sponkar / sprutvegg
- Verktøysett / brukermanual / CE
Annonse
Langenzenn
1 232 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERPrimus LZ
Ring
Tilstand: god (brukt), Spissavstand: 450 mm
Fpsdpow I A Uxofx Ai Noh
Spisshøyde: 120 mm
Spindelboring: 23 mm
Turtall: 40 – 3000 o/min
Trinnløs drift med 3 girtrinn og digitalt turtallsdisplay
Bakdokke: MK 2
Driftseffekt: 1,5 kW
Vekt: 350 kg
Mål: 1200 x 650 x 1330 mm
Lakkering: Resedagrønn RAL 6011
Digitalt display: På forespørsel mot pristillegg
Tilbehør: Ytterligere tilbehør på forespørsel
Annonse
Reiden
1 472 km
Førings-/spenningsspindelbenk
Schaublin125 C
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Spisshøyde: 125 mm
Spissavstand: 500 mm
Turtall: 45 - 3000 o/min
Mating: 4 – 260 mm/min
Spindelnese: Camlock D1-3"
Bakdokkekonus: MK 2
Svingdiameter over seng: 250 mm
Svingdiameter over plansleide: 120 mm
Topp-sleide vandring: 100 mm
Fpjdpfx Astzxh Tsi Nsh
Tverrsleide vandring: 180 mm
Dimensjon (B x D x H): 1500 x 850 x 1300 mm
Vekt ca.: 950 kg
Annonse
Jonschwil
1 451 km
Førings-/spenningsspindelbenk
PADOVANILabor 180 S
Ring
Tilstand: god (brukt), Byggeår: 1970, Funksjonalitet: fullt funksjonell, dreiediameter over tverrsleiden: 240 mm, spindelboring: 52 mm, svingediameter: 360 mm, senterhøyde: 180 mm, svingelengde: 1 000 mm, total lengde: 2 200 mm, total bredde: 750 mm, total høyde: 1 400 mm, spindelhastighet (maks.): 1 750 o/min, spindelhastighet (min.): 60 o/min, totalvekt: 1 800 kg, Konvensjonell dreiebenk, spisshøyde 180 mm, spissavstand 1000 mm, boring Ø 52 mm, 12 turtall 60–1750 o/min, motor 4 kW, Camlock 5''; Utstyr: kjølemiddelutstyr, 3-bakk chuck Ø 200 mm, motsenter, MULTIFIX hurtigvekslings verktøyholder med 7 innlegg, 1 fast lunette, maskinlampe, lengdeanlegg, dimensjoner 220x75x140 cm, vekt ca. 1800 kg
Fjdsx Dl Nvspfx Ai Neph
Annonse
Iszkaszentgyörgy
1 604 km
Førings-/spenningsspindelbenk
TNMC6246 x 1500
Ring
Tilstand: som ny (utstillingsmaskin), Byggeår: 2025, Spisshøyde 230 mm
Spissavstand 1500 mm
Svingdiameter over vange 465 mm
Svingdiameter over tverrsleide 270 mm
Svingdiameter i utsparing 690 mm
Vangelengde bro 240 mm
Spindelboring D58 mm
Spindel ende CAMLOCK D1-6
Spindeltaper Morse 6
Turtallsområde 25–2000 o/min (12 trinn)
Bakdokktaper Morse 4
Bakdokkslids vandring 128 mm
Motoreffekt 5,5 kW
Fpsdpfxexbzqqs Ai Njh
Maskinvekt 1720 kg
Maskindimensjoner 2700 x 1080 x 1370 mm
Tilbehør:
- 3-veis posisjoneringssystem
- 3-bakk chuck
- 4-bakk chuck
- Planskive
- 4-posisjons verktøyholder
- Bakplate
- Kjøleanlegg
- Chuck-beskyttelse
- CE-merking
- Håndbøker
Maskinen er et fabrikknytt utstillingsmodell med 0 driftstimer. Det gis 12 måneders garanti på den i Ungarn.
Annonse
Iszkaszentgyörgy
1 604 km
Førings-/spenningsspindelbenk
TNMC0632A x 500
Ring
Tilstand: som ny (utstillingsmaskin), Byggeår: 2025, Maks. dreiediameter over plan: 330 mm
Maks. dreiediameter uten bro: 476 mm
Maks. dreiediameter over tverrsleide: 198 mm
Spisshøyde: 165 mm
Dreielengde: 500 mm
Spindelansats D1-4/DIN55029
Spindelboring D38 mm
Gjenger som kan kuttes: metrisk, Whitworth, modul
Spindelhastighet: 70 – 2000 o/min
Pinolkonus: Morse 3
Motoreffekt: 1,1/1,5 kW
Maskinvekt: 500 kg
Maskindimensjoner: 1320 x 610 x 1400 mm
Tilbehør, utstyr:
- 3-bakket D160 mm chuck
- 4-bakket D200 mm chuck
- 4-posisjons verktøyholder
Fodpfx Asxb Axcei Noph
- Elektromekanisk spindelbrems
- Medløpende og fast lunette
- Kjøleanlegg
- Halogen arbeidslampe
- Chuckbeskyttelse
- Sprutbeskyttelse
- Brukermanualer
Maskinen er i fabrikkny stand. Driftstimer: 0. Utstillingsmaskin.
Annonse
Iszkaszentgyörgy
1 604 km
Førings-/spenningsspindelbenk
TOSSN50C
Ring
Tilstand: ny, Byggeår: 2025, Funksjonalitet: fullt funksjonell, Dreiediameter over benk: 500 mm
Dreiediameter over tverrsleide: 270 mm
Dreiediameter i utsparing: 700 mm
Lengde på utsparing: 357 mm
Senterhøyde: 250 mm
Senteravstand: 1000 mm
Bredde på benk: 340 mm
Maks bearbeidingsvekt: 300 kg
Turtall: 22 – 2000 o/min
Spindelboring D53 mm
Drivkraft: 5,5 kW
Fpjdpfx Aiowwt I No Nsh
Vekt ca. 1950 kg
Mål (LxBxH): 2550 x 1100 x 1500 mm
Tilbehør, utstyr
- 3-aksers digitalt avlesningssystem
- Chuckvern
- 3-bakket chuck D250 mm
- 4-bakket chuck D300 mm
- Verktøyholderbeskyttelse
- Anslag for langslide
- Fast bakdokke
- Følgende bakdokke
- Senterpinne
- Reduksjonsadapter for hovedspindel
- Pinoldokke
- Kjøleanlegg
- 4-veis verktøyholder
- Maskinlampe
- Hurtigmating på lengde- og tverrsleide
- CE-merking
- Maskindokumentasjon
Annonse
Iszkaszentgyörgy
1 604 km
Førings-/spenningsspindelbenk
TNMCQ6236 x 1000
Ring
Tilstand: som ny (utstillingsmaskin), Byggeår: 2025, Funksjonalitet: fullt funksjonell, Senterhøyde 180 mm
Senteravstand 1000 mm
Maks. svingdiameter over benk 356 mm
Maks. svingdiameter uten sengebro 506 mm
Fpedsxbz Ebspfx Ai Noh
Maks. dreiediameter over tverrsleide 220 mm
Maks. dreielengde 1000 mm
Spindelende D1-4/DIN55029
Spindelboring D38 mm
Gjenger som kan kuttes: metrisk, Withworth, modul,
Spindelhastighet 45 – 1800 o/min
Bakdokkkon Morse 3
Bakdokktappens slag 120 mm
Motoreffekt 2,4 kW
Maskinvekt 900 kg
Maskinmål 1945 x 785 x 1204 mm
Tilbehør
- 3-bakkers 160 mm chuck
- 4-bakkers 200 mm chuck
- Planskive D320 mm
- 3-aksers digitalt avlesningssystem
- Elektromekanisk spindelbrems
- Fast og medløpende lunette
- Senterpinne
- Kjølemiddelutstyr
- Halogen arbeidslampe
- Stenkskjerm
- Chuckbeskyttelse
- Verktøyholderbeskyttelse
- Bakdokke
- Brukermanualer
Fabrikknymodell med 0 driftstimer. Tilkoblet strøm. Utstillingsmaskin.
Tillitsmerke
Autoriserte forhandlere sertifisert av Machineseeker

Annonse
Ubstadt-Weiher
1 258 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERPraktikant 160 AC - Teilüberholt
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Byggeår: 1998, Funksjonalitet: fullt funksjonell, maskin-/kjøretøynummer: 4397, Kjære damer og herrer,
til salgs står en dreiebenk av typen Weiler Praktikant 160 AC, årsmodell 1998, komplett med original Weiler 3-akse digitalt målesystem. Denne nyere "AC"-versjonen utmerker seg spesielt med trinnløs turtallsregulering, noe som gjør arbeidet på denne allerede svært brukervennlige maskinen enda enklere. Maskinen har fått en omfattende deloverhaling på vårt verksted og fremstår både teknisk og visuelt i utmerket stand. Alle styreføringer er i orden, girkassene går stille og hendler kan lett betjenes. Du er hjertelig velkommen til å inspisere maskinens tilstand hos oss.
Tilgjengelighet: på forespørsel
Fedpfxoq H D U Ee Ai Neph
Maskinnr.: 4397
Årsmodell: 1998
Spisshøyde: 160 mm
Spissavstand: 650 mm
Spindelboring: Ø 40 mm
Spindelhastighet: 20-3000 o/min, trinnløs
Kon i bakdokke: MK3
Pinolslag: 85 mm
Mating langsslede: 0,020 - 0,630 mm/omdr.
Mating planslede: 0,006 - 0,200 mm/omdr.
Mulige gjengtyper: metrisk, tomme, modul, diametral pitch
Metriske gjengestigninger: 0,25 - 8 mm
Spindelbrems: innkoblingsbar
Totalt tilkoblingseffekt: 7,5 kVA
Spenning: 400V
Dimensjoner: ca. 1,58 x 0,9 x 1,5 m (LxHxB)
Vekt: ca. 720 kg
Ytterligere utstyr og tilbehør: 3-akse digitalt målesystem, kjøleanlegg, chuck-beskyttelse, planskjeks og annet tilbehør på forespørsel.
Vårt service-løfte til deg:
- Vi er et sertifisert mesterverksted innen maskinbygging
- Alle maskiner kvalitetssjekkes grundig
- Alle smøremidler og eventuelle slitte deler skiftes ut på forhånd
- På forespørsel kan vi komplett- eller deloverhale valgt maskin
- Ved ønske lakkerer vi maskinen i ønsket farge
- Ved ønske kan du bestille ekstrautstyr som verktøy direkte sammen med maskinen
- På forespørsel kan vi montere ekstrautstyr som sikkerhetsanordninger
- Vi bistår gjerne med forsendelse og/eller inntransport
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 258 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERPraktikant 160B - Teilüberholt
Ring
Tilstand: verkstedoverhalt (brukt), Funksjonalitet: fullt funksjonell, spindelboring: 40 mm, senterhøyde: 160 mm, bredde i midten: 650 mm, fjærstrøk: 85 mm, total lengde: 1 600 mm, total bredde: 900 mm, total høyde: 1 500 mm, Kjære damer og herrer,
Til salgs står en dreiebenk av typen Weiler Praktikant 160B med 3-aksers digitalt display. Maskinen har gjennomgått omfattende delvis overhaling på vårt verksted og er derfor i både teknisk og visuelt meget god stand. Alle føringer er i orden, girkassene går stille, og spakene skifter lett. Ta gjerne kontakt for å inspisere maskinens tilstand på stedet.
Tilgjengelighet: på forespørsel
Senterhøyde: 160 mm
Senteravstand: 650 mm
Spindelboring: Ø 40 mm
Spisshylse konus: MK3
Pinolslag: 85 mm
Matingsområde lengdesleide: 0,020 - 0,630 mm/omdr.
Matingsområde plansleide: 0,006 - 0,200 mm/omdr.
Mulige gjengetyper: Metrisk, Tomme, Modul, Diametral Pitch
Metriske gjengestigninger: 0,25 - 8 mm
Spindelbrems: innkoblingsbar
Total tilkoblingseffekt: 7,5 kVA
Spenning: 400V
Mål: ca. 1,58 x 0,9 x 1,5 m (LxHxB)
Vekt: ca. 720 kg
Ekstrautstyr og tilbehør: 3-aksers digitalt display, kjølevæskeanlegg, chuckbeskyttelse, planskive og annet tilbehør på forespørsel...
Vårt service-løfte til deg:
- Vi er et sertifisert mesterverksted innen maskinbygging
- Alle maskiner gjennomgås grundig
- Alle smøremidler og eventuelle slitte deler blir skiftet ut på forhånd
- På forespørsel kan vi delvis eller fullstendig overhale ønsket maskin
- Vi kan lakkere maskinen i ønsket farge på forespørsel
- Ekstra tilbehør som verktøy kan bestilles samtidig
- Vi kan også montere tilleggsutstyr som sikkerhetsinnretninger etter ønske
- Vi tar oss gjerne av frakt og/eller inntransport
Fsdpfx Aju H U S Hei Noph
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 258 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERCondor B - Teilüberholt
Ring
Tilstand: svært god (brukt), Funksjonalitet: fullt funksjonell, spindelboring: 40 mm, senterhøyde: 165 mm, bredde i midten: 750 mm, Kjære damer og herrer,
Til salgs er en dreiebenk av typen Weiler Condor B. Denne modellen utmerker seg spesielt gjennom meget brukervennlig betjening samt et utmerket forhold mellom plassbehov og spindelhøyde/senteravstand. Condor B ligger størrelsesmessig mellom Weiler Praktikant og Weiler Commodor, og er dermed en ekte allroundmaskin i ethvert verksted. Maskinen blir delvis overhalt i vårt verksted, slik at den fremstår i teknisk og optisk førsteklasses stand. Alle føringer er i orden, girkassene går stille og spakene lar seg betjene lett. Du er hjertelig velkommen til å komme og overbevise deg om maskinens tilstand hos oss.
Tilgjengelighet: på forespørsel
Spindelhøyde: 165 mm
Senteravstand: 750 mm
Spindelgjennomgang: Ø 40 mm
Bakdokk konisk opptak: MK3
Chuckopptak: kortkonus DIN 55027 str. 5 med bajonettlås
Pinolslag: 85 mm
Turtall: 22–2800 o/min
Mulige gjengtyper: metrisk, tomme, modul, DP
Metriske stigninger: 0,18 – 28 mm
Spindelbrems: kan kobles inn
Spenning: 400 V
Mål: ca. 1,80x1,30x0,9 m (LxHxB)
Vekt: ca. 1100 kg
Ytterligere utstyr og tilbehør: 3-akse digitalt målesystem K+C (NY), chuckvern (NY), kjøleanlegg, 2x nødstopp, lede- og trekkspindeldeksel (valgfritt), driftsmanual, ønskes ytterligere utstyr og tilbehør kan dette leveres på forespørsel.
Vårt service-løfte til deg:
- Vi er et sertifisert mesterverksted innen maskinbygging
- Alle maskiner blir minst verkstedtestet
- Alle smøremidler og eventuelt utslitte deler skiftes på forhånd
- Etter ønske kan vi hel- eller deloverhale valgt maskin
- På forespørsel kan vi lakkere valgt maskin i ønsket farge
Fpodpfx Aijw N Np Se Njh
- Ved behov kan du bestille ekstrautstyr som verktøy etc. direkte med maskinen
- Ved behov kan vi montere ekstrautstyr som sikkerhetsinnretninger etc.
- Vi tar gjerne hånd om både frakt og innsetting
Annonse
Ubstadt-Weiher
1 258 km
Førings-/spenningsspindelbenk
WEILERCommodor B - Teilüberholt
Ring
Tilstand: verkstedoverhalt (brukt), Byggeår: 2001, Funksjonalitet: fullt funksjonell, maskin-/kjøretøynummer: 3595, Kjære damer og herrer,
For salg: en Weiler Commodor B dreiebenk, årsmodell 2001, utstyrt med Heidenhain 3-aksers digitalt avlesningssystem. Maskinen har fått en omfattende deloverhaling i vårt verksted, inkludert fullstendig utskifting av hovedspindellager og føringsspindellager!
Maskinen er i utmerket teknisk, geometrisk og visuell stand – dette kan dere gjerne besiktige selv hos oss.
Tilgjengelighet: på forespørsel
Maskinnummer: 3595
Årsmodell: 2001
Senterhøyde: 180 mm
Avstand mellom sentre: 1000 mm
Spindelgjennomgang: Ø 56 mm
Maks. spindelhastighet: 2000 o/min
Bakdokkens koniske opptak: MK4
Mateområde: 0,026 – 0,888 mm/rev
Mulige gjengertyper: metrisk, tomme, modul, diametral pitch
Metriske gjengestigninger: 0,35 – 12 mm
Spindelbrems: kan kobles inn
Tilkoblingseffekt: 4 kW
Mål: ca. 2,2 × 1,5 × 1 m (L × H × B)
Vekt: ca. 1,8 t
Fsdothd Shepfx Ai Noph
Ekstrautstyr og tilbehør: 3-aksers digitalindikator, kjølevæskeanlegg, chuckbeskyttelse, uttrekkbar sponbakke, 3-bakkers Röhm chuck, 4-bakkers Röhm chuck, diverse bakker ...
Vårt service-løfte til deg:
- Vi er et sertifisert mesterverksted innen maskinteknikk
- Alle maskiner blir grundig kontrollert
- Alle smøremidler og eventuelt slitte deler byttes på forhånd
- På forespørsel tilbyr vi komplett eller delvis overhaling av valgt maskin
- På forespørsel kan vi lakkere maskinen i ønsket farge
- Ekstrautstyr som verktøy m.m. kan bestilles samtidig
- Vi kan også montere ekstrautstyr som sikkerhetsinnretninger etter ønske
- Frakt og/eller inntransport ordner vi gjerne for deg
Vi gjør det enklere for deg å søke: "fôring"
Du får nye tilbud på e-post umiddelbart og gratis.
Du kan når som helst enkelt avslutte søkeoppdraget.
Brukt Fôring (1 501)
Søk nå gjennom hele Machineseeker med mer enn 200 000 brukte maskiner.Bla gjennom de mest populære maskinbetegnelsene:

Få informasjon nå
+44 20 806 810 84
+44 20 806 810 84
Legg inn annonse nå
*per annonse/måned




































































































































































