Enoitalia srl
Enoitalia srl ut Cerreto
Dagens ENOITALIA har sitt opphav på 1960-tallet under navnet OFFICINA ARNO. Den gang produserte verkstedet mekaniske maskiner for mottak av høstvogner der innhøstede druer ble bearbeidet utelukkende med avstilkningsmaskiner og presser.
Gjennom årene har "Officine Arno", alltid teknologisk oppdatert og markedsorientert mot vinbransjens behov, utviklet sin produksjon med innovasjoner og patenter.
Dette førte til et utvidet sortiment med maskiner for spesifikke og varierte formål. I tillegg til kreativitet har konstruksjon og produksjon av elektriske pumper, fyllemaskiner og transportsystemer bidratt til å transformere den håndverksbaserte verkstedvirksomheten til et progressivt voksende industriselskap.
I 1988 ble Officina Arno offisielt omdannet til ENOITALIA srl, med flere patenterte produkter (høstvogner, sentrifugalpumper, avstilknings- og knusemaskiner, Extravelvet-systemer) som har oppnådd stor suksess i vinindustrien.
Fagkompetansen og erfaringen opparbeidet gjennom årene, samt bruk av avansert utstyr og teknologi, gjør at ENOITALIA srl i dag kan utføre alle produksjonsstadier internt. Dette sikrer maskiner og produkter produsert utelukkende i Italia, med en kvalitet anerkjent i alle relevante markeder.
ENOITALIA srl er til stede i over 35 land med et omfattende og effektivt salgsnettverk, for å garantere jevn og høy kvalitet, alltid der det står 'Made in Italy'.
I 2007 deltok ENOITALIAs grunnleggere i etableringen av et nytt firma, ENOTOSCANA srl, som spesialiserer seg på produksjon av tanker i rustfritt stål.
Fra samarbeidet mellom de to selskapene ble det i 2018 etablert en egen avdeling for ølindustrien: ENOBEER srl.
Profesjonalitet, kompetanse, støtte og konkurransedyktighet er styrkene til ENOITALIA Group, noe som sikrer videre vekst og anerkjennelse blant kundene.
Enoitalia srl
Via Provinciale Pisana 162
50050 Cerreto
Italia
Aktuelle tilbud fra lignende forhandlere
Mutlangen imes-icorePremium 4030
Geisenheim KRONESUniversella
Mutlangen MecofPerforma
Roosendaal Mercedes-BenzActros ACTROS 1846L / EURO-6E / ADR / PTO
Geisenheim COMARMEMODEL GEM-F47
Geisenheim BERTOLASOSuper Gloria 110
Sint-Katelijne-Waver ScaniaP114-380 6x4 + HIAB 220 x5
Mutlangen Mossini680800
Geisenheim MAS PACKDEPACK 3
Mutlangen MecofDynamill 300/ACM
Geisenheim NORTANMINERVA 80
Geisenheim LEIBINGERTRANSVASA
Mutlangen MecofAgile M3
Geisenheim SEEMADM-3L
Mutlangen ColgarFRAL 70
Geisenheim SarcmiSAR-16
Mutlangen TBTVarioflex MD 30-1
Geisenheim SickOriomat 1-2
Bitburg WeimaWL 500
Geisenheim DOMINOA300
Mutlangen ReisTUS 100-100
Geisenheim BERTOLASOOlimpia
Mutlangen ReisTUS 180 S-200
Vriezenveen ScaniaP360 6x2 Saug- / Druck, Vacuum, 15.000 Ltr + 1...
Geisenheim SEEMAschneider

























































































































































































































